LARYNGOLOGIA

dr n. med. Tomasz Stapiński
specjalista otorynolaryngolog

Korekcja nosa 
i skrzywionej przegrody (rynoseptoplastyka funkcjonalna)

Rynoseptoplastyka funkcjonalna jest operacją przegrody nosa i nosa zewnętrznego.

SEPTOPLASTYKA (PLASTYKA PRZEGRODY NOSA)

Septoplastyka (plastyka skrzywionej przegrody nosa) przeprowadzana jest w celu korekcji zniekształconej przegrody nosa, tak aby zapewnić prawidłowy przepływ powietrza przez nos. Septoplastyka może również stanowić element leczenia operacyjnego obturacyjnego bezdechu podczas snu. Operacja przegrody nosa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.

KONCHOPLASTYKA (PLASTYKA MAŁŻOWIN NOSOWYCH)

Konchoplastyka (plastyka małżowin nosowych) przeprowadzana jest w celu poprawy drożności nosa. Może być wykonana tradycyjną metodą operacyjną lub przy pomocy radiochirugii „Ellman”. Konchoplastyka może również stanowić element leczenia operacyjnego obturacyjnego bezdechu podczas snu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

ENDOSKOPOWA OPERACJA NOSA I ZATOK PRZYNOSOWYCH (FESS)

Jest to mało-inwazyjny zabieg endoskopowy w obrębie zatok przynosowych.

USUWANIE TORBIELI ZATOK SZCZĘKOWYCH METODĄ ENDOSKOPOWĄ

Usunięcie torbieli zębopochodnej z światła zatoki szczękowej jest nowoczesną, małoinwazyjną metodą leczenia. Torbiel jest usuwana drogą naturalnego ujścia zatoki przez nos pod kontrolą endoskopu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

PLASTYKA POWIEK (BLEFAROPLASTYKA)

ADENOTOMIA ENDOSKOPOWE USUNIĘCIE „TRZECIEGO” MIGDAŁKA

Adenotomia- usunięcie migdałka gardłowego nazywanego „trzecim” migdałkiem jest zabiegiem polegającym na usunięciu migdałka gardłowego. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą endoskopu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym

DRENAŻ WENTYLACYJNY UCHA ŚRODKOWEGO

Drenaż wentylacyjny jest metodą leczenia wysiękowego zapalenia ucha środkowego. Zabieg polega na umieszczeniu w naciętej błonie bębenkowej drenika wentylacyjnego. Wskazaniem do założenia drenażu ucha środkowego jest wysiękowe zapalenie ucha środkowego.

LECZENIE CHRAPANIA I BEZDECHU PODCZAS SNU

Leczenie operacyjne chrapania i bezdechu podczas snu może być wykonane za pomocą tradycyjnej chirurgii lub radiochirurgii „Ellman”.

USUWANIE ZNAMION SKÓRNYCH I ZMIAN NOWOTWOROWYCH TWARZY Z PLASTYKĄ

Usuwanie znamion skórnych jest wykonywane z zastosowaniem klasycznego wycięcia chirurgicznego lub z wykorzystaniem aparatu emitującego falę elektromagnetyczną „ELLMAN”. W przypadku Raka podstawnokomórkowego skóry twarzy wycięcie chirurgiczne jest uzupełniane miejscową plastyką ubytku skóry. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Obowiązuje badanie histopatologiczne.

badanie endoskopowe "trzeciego migdałka"
nasofiberoskopia


PLASTYKA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH (OTOPLASTYKA):

Plastyka odstających małżowin usznych (otoplastyka) polega na chirurgicznej korekcji odstających lub zniekształconych małżowin usznych. Podczas operacji chrząstka małżowiny usznej jest modelowana w celu uzyskania pożądanego efektu estetycznego. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.