POMOC PSYCHOLOGICZNO – TERAPEUTYCZNA
oraz DŹWIĘKOTERAPIA

mgr Anita Kafel

O mnie

POMOC PSYCHOLOGICZNO – TERAPEUTYCZNA oraz DŹWIĘKOTERAPIA

www.anitakafel.pl

Jestem doświadczonym socjoterapeutą, terapeutą pedagogicznym, dźwiękoterapeutą i pedagogiem.
Na co dzień pracuję z dorosłymi, nastolatkami oraz dziećmi od 5 roku życia, wymagającymi wsparcia, gdy pojawiają się: lęki, depresje, obniżone poczucie własnej wartości, wycofanie, przewlekła choroba, samotność, trudności wychowawcze, brak akceptacji w grupie społecznej, fobie szkolne, separacja czy rozwód, śmierć bliskiej osoby. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do osoby i jej problemu.
Nie od dziś wiadomo, że procesy emocjonalne zależą od działania układu nerwowego, hormonalnego i ogólnego stanu zdrowia, a także od kontaktów z najbliższymi osobami, wczesnych doświadczeń społecznych, atmosfery w domu rodzinnym i tych z gruntu zawodowego. Te wszystkie aspekty wzajemnie przenikają się.
W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o różnych metodach, wygaszających negatywne emocje. Jedną z takich właśnie metod jest min. dźwiękoterapia – inaczej masaż dźwiękiem, sesje dźwiękowe czy kąpiel w dźwiękach – którą także, oprócz innych metod, włączam do swojej pracy terapeutycznej. Podczas sesji dźwiękiem i wibracją możemy dotrzeć do wnętrza samego siebie, uwalniając negatywne emocje, wszystko to, o nam już nie służy, osiągając tym samym harmonię, zwiększając kreatywność, koncentrację, produktywność, twórczość i skupienie.
Terapia dźwiękiem naturalnym doskonale sprawdza się w psychoterapii, w rehabilitacji, opiece paliatywnej, wspiera leczenie chorych na SM, a także wspomaga w oczekiwaniu na zabieg.